‘Fondacione fantazëm', Olti Curri denoncon fenomenin që po i vjedh paratë shqiptarëve…(Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:26 28-01-2018 ‘Fondacione fantazëm', Olti Curri denoncon fenomenin që po i vjedh paratë shqiptarëve…(Foto)

Olti Curri njihet për postimet e tij realiste me anë të së cilave shpesh denoncon anën e errët të shoqërisë shqiptare.

Këtë herë ai ka bërë publik një fenomen që me plot kuptimin e fjalës po i vjedh paratë shqiptarëve. Bëhet fjalë për disa ‘fondacione bamirësie’ fantazëm të cilat mbledhin para në vende publike nga qytetarët.

Fillimisht ata dalin me kuti në duar duke sajuar raste njerëzish të sëmurë. Bëhet fjalë për djem dhe vajza të cilët shpesh përdorin këtë taktikë për të përfituar të ardhura.

Ndërsa kur u kërkohet informacion për rastin apo për ‘fondacionin’ ngurojnë ose japin përgjgje të pa vërteta. Olti e ka denoncuar një ndër këto raste duke e ndarë me ndjekësit e tij në Facebook. Bëni kujdes se kujt ja jepni paratë tuaja, mbase pas asaj kutie fshihet dikush që po pasurohet përmes mashtrimit.

Screenshot_12.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011996984481812
array(1) { ["section"]=> string(94) "fondacione-fantazem-olti-curri-denoncon-fenomenin-qe-po-i-vjedh-parate-shqiptareve-foto-108277" }