Fondet e BE-së, Gjosha: Gati për vetmenaxhimin

Publikuar tek: aktualitet, më 15:25 09-02-2015 Fondet e BE-së, Gjosha: Gati për vetmenaxhimin Klajda Gjosha në mbledhjen për vetmenaxhimin e projekteve

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, ka mbledhur sot grupin e punës për menaxhim efektiv të 7 projekteve të para që vijnë nga Bashkimi Evropian.

Gjosha, në cilësinë e koordinatorit Kombëtar të Fondeve IPA u tha institucioneve përfaqësuese se  u lindin përgjegjësi dhe detyra, të cilat nevojiten të përmbushen në kohë.

“Duke qenë se, të gjitha strukturat dhe autoritetet përballen për herë të parë me këtë eksperiencë, nevojitet angazhimi i të gjithë aktorëve për ta realizuar me sukses menaxhimin e projekteve të decentralizuara. Ministria e Integrimit Evropian, nga ana e saj është e gatshme të ofrojë gjithë asistencën e mundshme për të realizuar me efektivitet të gjithë proceset”, tha Gjosha për projektet, të cilat ende nuk kanë një llogaritje të vlerës totale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nishani: TAP, projekti i shekullit për Shqipërinë
OSHEE, Adrian Çela: Do të përgatisim një anulim tjetër faturash të padrejta »
Article Logic
Execution time: 0.011281967163086
array(1) { ["section"]=> string(49) "fondet-e-be-se-gjosha-gati-per-vetmenaxhimin-2850" }