Forcat pakistaneze sulmojnë militantët në Peshavar

Publikuar tek: bota, më 06:08 17-04-2019 Forcat pakistaneze sulmojnë militantët në Peshavar

Gjatë një sulmi të forcave të sigurisë kundër militantëve në qytetin e Peshavarit në Pakistan kanë mbetur të vrarë një polic dhe së paku 6 militantë.

 

Shaukat Yousafzai, një zëdhënës rajonal pakistanez, tha se njësitet speciale të policisë rrethuan një shtëpi në Peshavar pasi kishin informacione për planifikimin e sulmeve nga ana e militantëve.

Militantët e fshehur brenda shtëpisë, hapën zjarr ndaj forcave të sigurisë duke lënë të vrarë një pjesëtar të saj. Përgjegjësinë e morën talibanët. Luftimet zgjatën rreth 17 orë, shkruan rel, transmeton Newsbomb.al. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekspertët vlerësojnë dëmet e zjarrit në katedralen e famshme të Notre-Dame
Zjarri në Notre-Dame, Macron: Katedralja e re do jetë më e bukur, ja sa vite duhen për ta ndërtuar »
Article Logic
Execution time: 0.011332035064697
array(1) { ["section"]=> string(57) "forcat-pakistaneze-sulmojne-militantet-ne-peshavar-160722" }