Forcat speciale SPANJOLLE mësyjnë në fabrikë, ky është momenti kur arrestojnë 6 SHQIPTARË (VIDEO-DETAJE)

Publikuar tek: bota, më 18:56 06-11-2019 Forcat speciale SPANJOLLE mësyjnë në fabrikë, ky është momenti kur arrestojnë 6 SHQIPTARË (VIDEO-DETAJE) Momenti i aksionit të policisë spanjolle

Policia spanjolle ka organizuar një operacion anti-drogë të koduar “Saksi” që ka çuar në pranga 6 shtetas shqiptarë.

Sipas mediave spanjolle, shqiptarët e moshës nga 25 deri në 45 vjeç kishin përshtatur një fabrikë, midis qytetit të Catral dhe rrethit Oriolana të Mudamiento, në fermë për kultivimin e kanabisit.

gerhehefghdfg.jpg

Bastisja nga forcat speciale spanjolle u krye në datën 22 tetor, pas hetimeve disa mujore. Fabrika ishte ndarë në 7 dhoma me një sipërfaqe totale pre 3 mijë metrash katrorë dhe ruhej nga shqiptarët 24 orë.

sdrgghwerhdfgh.jpg

Plot 2719 bimë u gjetën të mbjella në vazo, ndërsa në godinë u sekuestruan edhe 74 kg marijuanë, llampa, pajisje ngrohje dhe mjete të tjera për kultivimin e drogës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012204885482788
array(1) { ["section"]=> string(108) "forcat-speciale-spanjolle-mesyjne-ne-fabrike-ky-eshte-momenti-kur-arrestojne-6-shqiptare-video-detaje-184930" }