Formacioni i vitit në Serie A, Inter dhe Napoli dominojnë listën

Publikuar tek: sport, më 17:17 24-12-2015 Formacioni i vitit në Serie A, Inter dhe Napoli dominojnë listën

Faqja e specializuar e futbollit, Goal.com ka publikuar formacionin e vitit sipas saj për kampionatin italian.

Në këtë formacion bëjnë pjesë tre lojtarë të Interit, i cili është kryesues i Seria A. Po kaq lojtare ka edhe Napoli, që është gjithashtu një prej pretendentëve kryesor për të fituar titullin kampion.

Fiorentina ka dy lojtarë në këtë formacion, ndërsa Roma, Milan dhe Juventusi kanë vetem nga një lojtar në 11-tëshin më të mirë të vitit 2015.

Formacioni i 2015 është:

Handanovic- Murillo, Miranda, Koulibaly, Alondo – Pjanic, Allan, Bonaventura – Dybala, Higuain, Kalinic.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024258136749268
array(1) { ["section"]=> string(69) "formacioni-i-vitit-ne-serie-a-inter-dhe-napoli-dominojne-listen-28482" }