Formimi i Kabinetit të Ri Qeverisës, Edi Paloka bën krahasime mitike dhe tallet keq me Ramën

Publikuar tek: politike, më 11:42 27-08-2017 Formimi i Kabinetit të Ri Qeverisës, Edi Paloka bën krahasime mitike dhe tallet keq me Ramën

Ndërsa ditën e sotme pritet që kryeministri i vendit të bëjë publike emrat e ministrave të rinj që do të drejtojnë vendin për 4- vitet e ardhshme, ka ardhur një reagim nga PD-ja.

Edi Paloka me anë të një statusi në Facebook, ka ironizuar zgjedhjen e Kabinetit të Ri Qeverisës duke e kthyer kohën shumë pas, në sundimin e Perandorisë Romake.

Duke e krahasuar Edi Ramën, me një nga perandorët e Romës, i cili emëroi kalin e tij si senator, Paloka thotë se kryeministri do ta kalojë “Caligulen” me ata që do të emërojë si ministra.

 Reagimi i plotë i Edi Palokës:

“Qeveria e Rames dhe Caligula...Per ata qe jane kurioz se ke do te caktoj Rama ministra nen drejtimin e tij
Caligula ka qene nje nga perandoret e Romes se lashte i njohur per mizorine dhe cmendurine e tij. Nje nga bemat me te njohura te tij eshte "emerimi" i kalit te tij senator te Romes.
Jam i bindur qe Rama do e kaloje Caligulen me ata qe do emeroj ministra.
Caligula beri kalin senator, ky...”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12583994865417
array(1) { ["section"]=> string(97) "formimi-i-kabinetit-te-ri-qeverises-edi-paloka-ben-krahasime-mitike-dhe-tallet-keq-me-ramen-90314" }