Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore OFENDON keq Kumbaron: Na dole letër HIGJENIKE

Publikuar tek: aktualitet, më 15:27 16-01-2019 Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore OFENDON keq Kumbaron: Na dole letër HIGJENIKE

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka komentuar shkarkimin e ministres së Kulturës Mirela Kumbaros nga kryeministri Edi Rama.

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore shprehet se Kumbaro u largua me një ndjenjë turpi dhe përshtirjeje si asnjë ministër tjetër më parë.

'Asnjë ndër Ministrat e Kulturës nuk u largua me atë ndjenjë turpi e pështirjeje sic u largua zj. Kumbaro.
Kjo shëmtire që shihet në objektin më të vjeter mesjetar të trashëgimisë së Tiranës, këtu në ballë te kalasë së Bargjinëve të ndërtuar në mesin e 1600-ës, është vepër e saj. As kjoskat e katundeve rrotull nuk janë tashmë në këto nivele vulgariteti, shpërfillje ndaj trashëgimisë dhe shpërfytyrimi estetik.
Shumë domethënëse është ajo cfarë i tha së fundmi një skulptor i njohur: 
“Të menduam si njeri të letrave, por na dole letër higjenike”!', shkruan Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore në Facebook.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama s’ndalet me ndryshimet/ Kush janë drejtorët ‘BIG' që përflitet se do lëvizin (EMRAT)
Prokuroria kërkoi edhe 3 muaj për Tahirin, ish-ministri: Sa më shumë e shtyjnë aq më ... »
Article Logic
Execution time: 0.0099239349365234
array(1) { ["section"]=> string(97) "forumi-per-mbrojtjen-e-trashegimise-kulturore-ofendon-keq-kumbaron-na-dole-leter-higjenike-149055" }