Foshnja 18 ditëshe “vdes nga virusi” vetëm pas një puthje, historia e trishtë misterioze

Publikuar tek: bota, më 16:25 21-07-2017 Foshnja 18 ditëshe “vdes nga virusi” vetëm pas një puthje, historia e trishtë misterioze

Një nënë zemërthyer ka paguar haraç për vajzën e saj të vogël, pasi ajo vdiq nga përhapja e një virusi, siç shprehen mjekët nëpërmjet një puthjeje.

Mariana Reese Sifrit ishte vetëm 18-ditëshe kur humbi betejën me meningjitin HSV1, sëmundje e cila sipas mjekëve u shkaktua nga puthja e dikujt që kishte këtë virus.

Nëna e saj Nicole Sifrit nderoi Marianën në Facebook, duke pretenduar se ajo kishte pasur "ndikim të madh" në botë gjatë kohës së shkurtër që ishte pjesë e saj.

Mariana ka lindur në West Des Moines, më 1 korrik ndërsa prindërit e saj Nicole dhe Shane u martuan vetëm gjashtë ditë pasi erdhi në jetë.

Për fat të keq vetëm dy orë pas martesës, prindërit vunë re që ajo ndaloi së ngrëni dhe nuk po përgjigjej.

Nicole dhe Shane vrapuan menjëherë për në spital, por për fat të keq aty mësuan për herë të parë se vajza kishte virusin meningjit.

Çdo ditë që kalonte nga koha e shkurtër që ajo qëndroi në këtë jetë, gjendja përkeqësohej edhe më shumë.

Të dy prindërit bënë analizat dhe rezultoi se nuk kishin virus, pas traumës që përjetuan me humbejn e vogëlushes së tyre, paralajmëruan të gjithë prindërit t’i mbajnë fëmijët e tyre të izoluar dhe të mos lejojnë njeri të vijnë për t’i vizituar ato. /Newsbomb.al/

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01132607460022
array(1) { ["section"]=> string(91) "foshnja-18-diteshe-vdes-nga-virusi-vetem-pas-nje-puthje-historia-e-trishte-misterioze-86890" }