Foshnjat që shpëtuan nga uragani Harvey kthehen në shtëpi pas furtunës (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 21:39 05-09-2017 Foshnjat që shpëtuan nga uragani Harvey kthehen në shtëpi pas furtunës (VIDEO)

Foshnjat që u transportuan në mënyrë dramatike në një njësi për kujdesin intensiv rreth 120 milje larg në Beaumont të Teksasit, javën e kaluar pritet të kthehen të marten.

"Ne jemi shumë të ngazëllyer", tha Martha Sifuentes, vajza pesëvjeçare e së cilës ishte një nga tetë foshnjat e evakuara të premten në Degën Mjekësore të Universitetit të Teksasit në Galveston.

Sifuentes tha se ajo dhe burri i saj, Angel Gonzalez, i ishin mirënjohës mjekëve dhe infermierëve në UTMB dhe Spitalit Baptist në Beaumont. Çifti u nda nga vajza e tyre për një ditë pasi u evakua me helikopter për shkak të përmbytjeve në rrugët midis Beaumont dhe Galveston

Por të shtunën rrugët u pastruan, dhe u bashkuan me Itzel. "Ishte pothuajse sikur po e shihja për herë të parë," tha Gonzalez. VIDEOJA KETU:

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Uragani Irma: Erëra me shpejtësi 300 km/orë, nisin evakuuimet në Florida
Sulm terrorist në Spanjë, makina shtyp këmbësorët »
Article Logic
Execution time: 0.012717962265015
array(1) { ["section"]=> string(82) "foshnjat-qe-shpetuan-nga-uragani-harvey-kthehen-ne-shtepi-pas-furtunes-video-91284" }