FOTO / Breshër i pazakontë në Memaliaj, banorët kërkojnë ndihmë nga shteti për dëmet

Publikuar tek: aktualitet, më 15:23 17-06-2015 FOTO / Breshër i pazakontë në Memaliaj, banorët kërkojnë ndihmë nga shteti për dëmet

Një breshër i fortë dhe i pazakontë ka nisur disa çaste më parë në qytetin e Memaliajt duke shkaktuar dëme të shumta materiale.

Banorët e Memaliajt kanë bllokuar rrugën në aksin Gjirokastër-Tepelenë në shenjë proteste duke kërkuar ndihmë nga shteti për dëmet e shkaktuara nga breshëri i fortë.

Breshëri i fortë kokrrat e të cilit shkojnë deri në 6 centimetra, kanë shkaktuar dëme të shumta materiale. Nga breshëri janë dëmtuar disa çati shtëpish dhe janë thyer xhamat e dritareve dhe xhamat e makinave. Nuk raportohet për njerëz të landuar nga breshëri i fortë. Rreshjet e dëndura të breshërit ka zgjatur 15 deri në 20 minuta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet 32 vjeçari në Kukës, akuzohet për thirrje me qëllime terroriste
Tentuan të trafikonin vajzat 16 dhe 19 vjeç në Elbasan, kapen 2 personat »
Article Logic
Execution time: 0.013338088989258
array(1) { ["section"]=> string(76) "foto-bresher-i-pazakonte-ne-memaliaj-shkakton-deme-te-shumta-materiale-13847" }