FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:52 07-11-2019 FOTO E DITËS

Katër shqiptarë që kanë emigruar në Amerikë shumë vite më parë kanë kandiduar në zgjedhjet lokale të 5 nëntorit në Amerikë.

Vedat Gashi është njëri prej shqiptarëve që fitoi postin e prokurorit në Bordin e Legjislatorëve të Qarkut Westchester. 

Një tjetër shqiptare që ka shkëlqyer në Amerikë është Buta Biberaj, e cila kandidoi dhe fitoi zgjedhjet për Avokaten e Commonwealth të Qarkut Loudoun.

Visar Tasimi është shqiptari që arriti të bëhet anëtar në Bordin e Kryetarit të Komunës dhe Burgesses.

E nga ana tjetër Jetlir Kulla kandidoi dhe arriti të fitojë për herë të dytë zgjedhjet si anëtar i Këshillit Bashkiak të distriktit të katërt të Waterbury-t.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITËS
»
Article Logic
Execution time: 0.012853860855103
array(1) { ["section"]=> string(13) "foto-e-184998" }