Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:22 20-11-2017 Foto e ditës

Është ndarë nga jeta në moshën 68-vjeçare si pasojë e një ataku kardiak kompozitori i shquar Aleksandër Lalo.

Aleksandër Lalo është një nga kompozitorët më të njohur shqiptarë me një punë voluminoze nga krijimi i kolonave zanore më të spikatura të kinematografisë shqiptare deri te kompozimet e këngëve për festivale dhe vepra simfonike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO DITE
»
Article Logic
Execution time: 0.012696027755737
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-100170" }