Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:26 21-11-2017 Foto e ditës

Kjo foto është shkrepur diku në një nga rrugët e kryeqytetit. Siç duket, një person po qarkullon me biçikletë dhe pas tij mban me vete një fëmijë.

Deri këtu është çdo gjë në rregull, por ajo që bie në sy është mënyra që ka zgjedhur personi i rritur për të “siguruar” pas vetes fëmijën në një rrugë ku qarkullojnë makina.

Në vend të ulëses së biçikletave, e pajisur edhe me rrip sigurimi fëmija është vendosur në një stol të improvizuar. Mirëpo, ky marifet duket sa praktik, aq edhe i rrezikshëm për jetën e fëmijës.

Nuk dihet ku është shkrepur kjo foto, por është postuar sot në rrjetet sociale nga “Harta Digitale e Aksidenteve Rrugore nga Atlantik Sh.a.”, e cila shkruan: Për disa mund të jetë për të qeshur ndërsa unë them se është për të qarë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.010833978652954
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-100313" }