Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:36 07-01-2018 Foto e ditës

Laguna e Karavastasë është laguna më e madhe në Shqipëri, sigurisht edhe më e bukura në detin Adriatik.

Ndahet prej detit nga pylli me pisha i Divjakës dhe është deklaruar Park Kombëtar , e vetmja vendndodhje zyrtare e mbrojtur nga Konventa e Ramsarit.

Kjo zonë është edhe vendqëndrimi edhe për zogj të rrallë, siç është pelikani kaçurrel, por edhe flamingo.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013082027435303
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-105715" }