Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:24 12-01-2018 Foto e ditës

Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar me 69 vota ligjin për gjuhët, përfshirë edhe atë shqipe.

Në sallë munguan deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe ligji u votua vetëm nga deputetët e LSDM-së dhe partitë shqiptare.

Kujtojmë se ky ligj ka qenë fokus i debateve kohët e fundit në vendin fqinjë.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Puka
»
Article Logic
Execution time: 0.012073040008545
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-106280" }