Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 14:11 21-01-2018 Foto e ditës

Rikonstruktohet godina e “Kafes së Madhe” në Shkodër. 

Rikostruksioni i kësaj godine autentike ka filluar më datë 16 janar të këtij viti.

Kafja e madhe është një ndër krenaritë e qyetit të Shkodrës, kjo për shkak të autenticitetit dhe vlerave që ky objekt ka. E ndërtuar rreth vitit 1920 sipas stilit austro-hungarez , “Kafja e madhe” u bë një ndër simbolet e qytetit dhe një dhuratë e vyer që artisti Kolë Idromeno i la vendlindjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13316702842712
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-107388" }