Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:26 08-02-2018 Foto e ditës

Kalaja e qytetit të Gjirokastrës ka pësuar çarje në pjesë të mëdha të murit të saj, duke rrezikuar seriozisht shembjen.

Vetëm pak ditë më parë rreshjet në zonën e Zagorisë shembën një urë të lashtë, por tashmë kërcënohet edhe kalaja, monument kulture i kategorisë së parë.

Në foto duket çarja e kullës jugore dhe lagështia në galeritë poshtë kullës së sahatit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011365175247192
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-109531" }