Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:14 18-02-2018 Foto e ditës

Qytetarët e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë, festuan dje 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

Për nder të kësaj dite u zhvilluan aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat e Kosovës, kurse seanca solemne e Kuvendit të Kosovës dhe marshimi i trupave të FSK-së, do të jetë të ditën e sotme më 18 shkurt.

Dhjetë vite më parë, Kuvendi i Kosovës përmes një deklarate të nënshkruar nga deputetët e Republikës, veç atyre serbë, shpallën Kosovën shtet të pavarur dhe Sovran.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012357950210571
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-110630" }