Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:17 04-03-2018 Foto e ditës

Ai ka një mimikë shprehëse, përdor me nota humori të folurën krahinore të Myzeqesë, si dhe zhargonin e përditshmërisë.

Është fjala për aktorin e njohur Luftar Paja, ku një ndër realizimet e tij të shumta është edhe roli i Çobo Rrapushit në shfaqjen “Çobo Rrapushi me shokë” në estradën e Fierit në vitin 1980.

Ky personazh i ndërtuar nga Luftar Paja i dha frymë një fshatari tipik lab. Mirëpo, kjo vepër kaq e rëndësishme në karrierën e Luftar Pajës duket se nuk ekziston më, aty ku duhet të ishte krah krijimtarive të tjerë të atyre viteve.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.010851144790649
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-112133" }