Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:03 07-03-2018 Foto e ditës

Një mësuese e gjuhës shqipe në shkollën 9- vjeçare “Liri Kazazi” në Lushnje, ka zgjedhur një mënyrë krejt tjetër për të mësuar dhe njëkohësisht argëtuar nxënësit.

Mësuesja Rudina Jupe, e cila jep lëndën e gjuhës në këtë shkollë, ka zgjedhur që veprën e famshme të Eskilit “Prometeu i lidhur”, t’a ‘ringjallë’ në klasë.

Nga fotot e postuara në llogarinë e shkollës në Facebook, arsimtarja Jupe duket se e ka ndarë klasën sipas Perëndive të lashta greke duke i pajisur studentët me kurora të ndërtuara nga degët e ullirit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012392997741699
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-112435" }