Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 12:54 19-03-2018 Foto e ditës

Kjo që shihni në foto është shtëpia e Selam Musait, i cilësuar si “Heroi i Vlorës”, pasi dha jetën në luftë në vitin 1920.

Por nga shtëpia ku ai lindi dhe jetoi nuk ka mbetur gjë tjetër veçse këto mure të shkatërruara. Selam Musai është një nga figurat historike më të rëndësishme të Vlorës, i cili dha kontributin e tij në luftërat kundër italianeve dhe grekëve.

Ndonëse shtëpia e tij duhej të kthehej në muze, por siç shihet ajo nuk është gjë tjetër veçse një gërmadhë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011085033416748
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-113775" }