Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:01 30-03-2018 Foto e ditës

Nderohet me çmim në Itali këngëtari i famshëm shqiptar, Ermal Meta.

Fituesi i Sanremo do të marrë nga kryetari i Bashkisë së Barit, çmimin “Çelësi i Qytetit”. Çmimi do të dorëzohet nga kryetari Antonio Decaro në datën 31 mars në orën 11:00 në Town hall. Këngëtari Meta ka jetuar 20 vite në Bari, ku mbërriti kur ishte ende fëmijë.

Përveç kontributit që ka dhënë si artist, Ermal Metës i jepet çmimi dhe për motivacionin: Si fëmijë i larguar nga Shqipëria dhe që zhvilloi karrierën në shtetin italian. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.01328706741333
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-115018" }