Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:21 31-03-2018 Foto e ditës

“Nji mbret pa mbretni” është drama komike që do të vihet në skenë këtë fundjavë në teatrin “Skampa” të Elbasanit. Kjo vepër është shkruar nga Primo Shllaku me regji të Stefan Çapalikut.

Një interpertim nga aktorët si: Alfred Bualoti, Dasara Xhangolli, Ilirda Bejleri, Hysen Mullajonuzi, Mario Elezi, Antoneta Doka, Enea Cuko, Anxhela Mitrovica.

Ngjarjet e dramës zhvillohen në një oborr mbretëror. Ndërsa publiku do të njihet me satirën e thellë sesa të dobët dhe fatkeq janë diktatorët, ndërsa pamja e tyre synon të pasyrojë krejt të kundërtën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011861801147461
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-115124" }