Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 11:35 03-04-2018 Foto e ditës

Pas tubimit të tyre pasditen e sotme kundër shembjes së godinës së teatrit, artistët kanë vendosur t’u bashkohen protestuesve përpara Drejtorisë së Policisë.

Në një deklaratë për mediat, aktori Arben Derhemi i ka bërë thirrje kryeministrit Rama të japë dorëheqjen.

Derhemi gjithashtu ka reaguar ndaj etiketimeve të kryeministrit për protestuesit, duke e konsideruar edhe veten e tij barabar. “Një person është ai që po mban peng të gjithë shqiptarët dhe ai është Edi Rama. Unë i kërkoj të japi dorëheqjen sa është në kohë, se është një person pa dinjitet.

Ai i quajti të gjithë këta njerëz barbarë se mbrojtën të drejtat e tyre, ndërsa sot i them kryeministrit se edhe unë jam njëri prej barbarëve”, ka thënë Derhemi

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011741161346436
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-115515" }