Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:27 12-04-2018 Foto e ditës Artistët: Avni Mula, Xhoni Athanas, Nina Mula, Boris Plumbi dhe Ibrahim Tukiçi

Një foto që mbart histori por edhe personazhe të rëndësishëm të jetës kulturore shqiptare.

Genc Tukuçi publikon foton e 31 dhjetorit 1959, kur artistët e mëdhenj të skenës shqiptare, ishin bashkë. Avni Mula, Xhoni Athanas, Nina Mula, Boris Plumbi dhe Ibrahim Tukiçi” thotë Mirela që kërkon ndërkohë të gjendet incizimi i atij viti. Boris Plumbi ka qenë pianist i talentuar korcar, poliglot, më vonë i shpallur i deklasuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0084421634674072
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-116571" }