Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:09 30-04-2018 Foto e ditës

Një moment i rëndësishëm për aktorin e madh Luftar Paja.

Aktori shqiptar i njohur për dhjetëra role në kinematografi dhe në teatër, Luftar Paja u nderua me Medaljen e Artë “ Urdhri i Misionarit të Paqes Shenjtorja Nënë Tereza” në Fier. I shoqëruar edhe nga aktorë të njohur të brezit të tij, miq dhe familjarë, Luftar Paja u prit në një takim të veçantë nga kryebashkiaku i Fierit, dhe mjaft figura të njohura. 

Të pranishëm në ceremoninë e dekorimit ndodhen edhe tre aktorët e mëdhenj të vendit, Margarita Xhepa, Birçe Hasko dhe Reshat Arbana.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0088090896606445
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-118845" }