Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:15 07-05-2018 Foto e ditës

Me rastin e 85 vjetorit të ditëlindjes së zonjës së madhe, Nexhmije Pagarusha (Nderi i Kombit), Tirana festoi ditëlindjen e “Mbretëreshës” së këngës shqiptare në një ceremoni, ashtu si një artiste e vërtetë.

Në ambientet e Akademisë së Arteve, u organizua ceremonia e nderimit të artistes, me praninë e personaliteteve të njohura. Bilbilit të Këngës Shqipe, me rastin e 85-vjetorit të ditëlindjes iu akordua dhe një çmim mjaft i rëndësishëm, nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, medalja e Mirënjohjes.

 “Mirë se ju gjeta. Kurrë s’kam menduar që do të vijë ky moment kaq i rëndësishëm për mua, kaq i dashur, kaq e lumtur jam. Nuk di kush është më i kënaqur, a unë që jam me ju, apo ju me mua”- kështu u shpreh artistja e madhe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012237071990967
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-119744" }