Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:11 10-05-2018 Foto e ditës

Prestigjozja britanike "The SUN" i dedikon një artikull Eugent Bushpepës, këngëtarit shqiptar i cili na përfaqësoi denjësisht në Lisbonë duke çuar Shqipërinë në finalen e Eurovizionit.

“Shqipëria po i mban shpresat lart te Eugent Bushpepa këtë vit në Eurovizion. Këngëtari u zgjodh nga një juri profesioniste në finale.” Kështu e nis The Sun artikullin ndërsa sjell nje profil të shkurtër për këngëtarin.

“Eugent Bushpepa, i cili thirret me dashuri si Gent, ka lindur në Rrëshen, Shqipëri, më 2 korrik 1984. Ai filloi të këndojë në moshë të re dhe, për të përmbushur ëndrrën e tij, në vitin 2006 iu bashkua një spektakli në Top Channel si një këngëtar. Që atëherë Eugenti ka qenë pjesë e skenës muzikore shqiptare", thuhet në artikull.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.010770082473755
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-120183" }