Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:12 21-05-2018 Foto e ditës

Kuvendi i Shqipërisë, në kuadër të Ditës Kombëtare të Jetimëve, priti 200 fëmijë jetimë. 

Fëmijët jetimë simuluan një seancë plenare, ku përmes fjalimeve të mbajtura, paraqitën me plot mjeshtëri fjale kërkesat e tyre për më shumë solidaritet, si një shtresë e veçantë që meriton ndihmën, vëmendjen dhe kujdesin e posaçëm nga shoqëria dhe strukturat shtetërore përgjegjëse.

Nga fotot e publikuara ndër më pikantet të bien në sy, moderatoret Marina dhe Luana Vjollca të cilat i janë bashkuar kauzës. Po ashtu tërheq vëmendje një foto e aktores Rajmonda Bulku. Aktorja është futur në Kuvend tashmë si ish deputete e Partisë Demokratike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0088629722595215
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-121504" }