Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:08 22-05-2018 Foto e ditës

Alpha Bank Albania operon në Shqipëri prej 20 vitesh dhe ka luajtur një rol të rëndësishëm përsa i përket përgjegjësisë sociale të korporatës, duke mbështetur në mënyrë aktive projekte të ndryshme që kanë një impakt të madh në shoqëri, kushtet dhe standardet e jetesës, etj.

Prej 10 vitesh banka organizon “Ditën e Vullnetarizmit” të Alpha Bank Albania, me pjesëmarrjen vullnetare të stafit. Përgjatë viteve të fundit në këtë ditë, stafi i Bankës ka ndërmarrë nisma si: rigjallërim të lulishteve publike, pastrim plazhi, mbjellje pemësh, vizitë në shtëpitë e fëmijëve apo të moshuarve, etj.

Këtë vit, Alpha Bank Albania mbështeti fondacionin “Ti je një luledielli” duke blerë një sasi të konsiderueshme bluzash, për të gjithë stafin e saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024885177612305
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-121629" }