Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:08 23-05-2018 Foto e ditës

Një artist turk, Atanur Dogan gjatë një aktiviteti artistik të zhvilluar në Universitetin e Arteve, ka treguar se koha kur Turqia pushtoi Shqipërinë, i përket së kaluarës.

Dogan ka prezantuar veprën e tij të preferuar të cilën e ka realizuar në nder të “Vitit Jubilar të Skënderbeut”.

“Unë jam një njeri i zakonshëm i rritur dhe shkolluar në Turqi. E di që ju jeni shumë të ndjeshëm ndaj figurës së Skënderbeut, çdo vend është në të drejtën e tij të mbrojë kulturën, historinë dhe figurat përfaqësuese. Situatat në atë kohë ishin që Skënderbeu të luftonte Perandorinë Otomane si kjo e fundit pushtoi shumë vende. Le ta respektojmë historinë”, ka thënë Atanur Dogan.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0084450244903564
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-121766" }