Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:13 03-06-2018 Foto e ditës

Kompozitori Josif Minga është nderuar me titullin  ‘Mjeshtër i madh’ nga Presidenti Ilir Meta. Ndërsa fill pas kësaj ka ardhur urimi i studiuesit dhe muzikologut i njohur Vaso Tole.

Ai shprehet i lumtur për këtë vlerësim të lartë që ka marrë Minga. “Janë me qindra, për të mos thënë me mijra, ata që i gëzon ky vlerësim i lartë”, shkruan Tole në postimin e tij në Facebook.

Sipas Toles lista e atyre që i gëzon ky lajm është mjaft e gjatë. "Urime MJESHTËR se MJESHTËR të kishim”, uron Tole.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013184070587158
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-123045" }