Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:09 05-06-2018 Foto e ditës

Një aktivitet mjaft i veçantë është zhvilluar në kryeqytet nga data 25 maj deri më 4 qershor, ku artistë nga 12 vende të botës kanë realizuar 20 vepra të ndryshme murale dhe fasada.

“Tirana Calls for Street Artists” ka mbledhur mjeshtrat e artit mural, ndërsa ai që ka rënë më shumë në sy është “Tomka dhe shokët e tij” e rikthyer në kujtimet tona të fëmijërisë nga Elton Sulo.

Sulo duket se i njeh mirë qytetarët shqiptarë, teksa për të ngjyrosur Tiranën e zbehtë ka vendosur të realizojë një ndër filmat më të preferuar shqiptarë pikërisht në rrugën “Pjetër Bogdani” në zonën e Ish-Bllokut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012903928756714
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-123261" }