Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:08 11-06-2018 Foto e ditës

Në fshatin Nivicë të Tepelenës për herë të parë u mbajt një konkurs i ri në “PAN-FEST Nivica".

Bëhet fjalë për organizimin e një konkursi për cjapin më të bukur të krahinës. Festa do të realizohet çdo vit. Sakaq, në konkurs mori pjesë edhe Kryetari i Bashkisë së Tepelenës Tërmet Peçi, i cili ishte dhe anëtar jurie.

Fotot nga aktiviteti janë publikuar nga Kryetari i Këshillit Shkencor në Unesco Auron Tare, i cili shprehet se ky konkurs është një përpjekje për të promovuar dhe ruajtur traditat e kësaj krahine.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0081768035888672
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-123922" }