Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:07 16-06-2018 Foto e ditës

Ditën e djeshme është zhvilluar edicioni i dytë i ndarjes së çmimeve Kombëtare 2017. Shkrimtari Ismail Kadare është shpallur fitues i ‘Çmimit të Karrierës”.

Gjatë fjalës së tij përshëndetëse Kadare ka ironizuar në mënyrën që vetëm ai di ta bëjë, duke cilësuar këtë event ‘ngjarje botërore’.

"Dua tju falenderoj nga zemra për këtë sallë që jemi mbledhur. Keni ardhur keni lënë shtëpitë tuaja në këtë ditë, të një ngjarje botërore, dhe unë e çmoj dyfish ngjarjen. Nuk di ç' të them, jam i nderuar, jam i përkëdhelur nga këto fjalë", u shpreh Kadare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012409925460815
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-124539" }