Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:07 19-06-2018 Foto e ditës

krerët e bashkësive fetare në Shqipëri i dërgojnë  një letër të përbashkët drejtuar Kancelares gjermane Angela Merkel dhe Presidentit francez Emmanuel Macron. Letrën ata  ia dorëzuan Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme Dimtir Bushati 

Kryetari i Komunitetit Mysliman H Skënder Brucaj, Kryepeshkopi i Tiranës dhe i Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë i Kishës Ortodokse Autoqefale, Prof. Dr Anastasios, Sekretari i Përgjithshëm i Konferencës Episkopale Shqiptare dhe Arqipeshkvi i Rrëshenit, Imzot Gjergj Meta, Kryegjyshi Botërior i Kryegjyshatës së Bektashinjve Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe Presidenti i Vëllazërisë Ungjillore të Shqipërisë  Pastor Ylli Doci, bëjnë apel për një vendim pozitiv të tyre për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031028985977173
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-124926" }