Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:12 22-06-2018 Foto e ditës

Shikoni se si ndërtonin romakët rreth 2 mijë vite më parë!

Në foto është kolonia ushtarake romake Timgad (Batna), në Algjeri. Pikat kyçe që shquhen në këtë foto janë Harku i mrekullueshëm triumfal i Trajanit dhe Teatri i lashtë i ruajtur mirë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022970914840698
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-125306" }