Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:18 24-06-2018 Foto e ditës

Në lulishten përballë Presidencës në Tiranë janë instaluar dy personazhe shumë të dashur për fëmijët Çufoja dhe Bubi Kaçurrel.

Instalacioni i ideuar nga artisti Eljan Tanini tashmë do të gëzojë të gjithë fëmijët e kryeqytetit.

"Pas 40 vjetësh krijimi, tani do të preken nga afër te Lulishtja karshi Presidencës. I inaguruam bashkë me Gaqo Bushakën, Andi Seferin Nënkryetarin e Bashkisë Tiranë, Violeta Kilën Adm e Njësisë 5, dhe Emirën e Satin", shprehet ndër të tjera Eljan Tanini.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011480093002319
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-125525" }