Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:02 25-06-2018 Foto e ditës

Kardinali Shqiptar Ernest SIMONI merr titullin e lartë në VJENË

Heiligenkreuz, 21 qershor 2018 Austri, në Sallën e Perandorit të Manastirit Heiligenkreuz, në një ceremoni në prani të nunsit apostolik, S.E. Peter Zurbriggen, si dhe Abbatit Maximilian Heim OCist, për herë të parë ju dha Eminencës së tij Kardinalit Ernest Simoni nga Shqipëria Çmimi Thomas Morus, si themel i Urdhrit të Vjetër të Shën Gjergjit, edhe Urdhri i Katër Perandorëve Romak.

Dhënia e Çmimit u bë pas shumë viteve të kërkimit me në një proces përzgjedhës rigoroz të një laureati të përshtatshëm, i cili, duke ndjekur shembullin e burrështetasit angleze, Sir Thomas More, për disavantazhin e tij, vazhdimisht që dëshmoi për primatin e së vërtetës në krahasim me pushtetin ateist.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012306928634644
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-125603" }