Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:09 27-06-2018 Foto e ditës

Një emigrant shqiptar në SHBA që punoi si kamarier në një restorant për 24 vjet,  u arrestua 2 muaj më parë nga agjentët e emigracionit, me akuzën se nuk ka paguar detyrimet e sigurimeve shoqërore.

Shqiptari Sokol Vokshi, 47 vjeç u fut filllimisht në burg dhe dy ditë ma pas atë e vunë në një avion dhe e dëbuan drejt Shqipërisë.

"Klientët ishin të mërzitur. Të gjithë po e kërkonin”, Jimmy Trahanas, pronar i restorantit të ‘Artw Reef’.

Ndërsa një poster që varet në dritaren e restorantit me dy fotografi të Sal (Sokolit) publikon një fushatë  e cilësuar si ‘GoFundMe’ të krijuar nga klientët për të ndihmuar në mbulimin e tarifave ligjore dhe shpenzimeve të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012179851531982
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-125852" }