Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:13 06-07-2018 Foto e ditës

Anisa Markarian njihet ndryshe si “mjekja aktore”. Ajo është me origjinë nga Armenia, por familja e saj u dëbua nga vendi i tyre.

Markarian është diplomuar në Universitetin e Mjekësisë në Tiranë në vitin 1985 dhe më vonë ajo mori pjesë edhe në disa role në filma. Së fundmi me anë të një postimi në rrjetet sociale, Anisa ka ndarë me të gjithë miqtë emocionet e saj të para, teksa u bë pjesë e sheshxhirimeve të Kinostudios “Shqipëria e re”. Markarian tregon me detaje çdo hap dhe emocion që ka ndjerë në ato vite, kur ishte vetëm 16 vjeçe në momentin që iu besuan role në filma.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0088100433349609
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-126928" }