Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:10 08-07-2018 Foto e ditës

Nderohet në Amerikë, biznesmeni dhe filantropi shqiptar Lazim Destani.

Në datën 4 korrik, mbi Capitol Hill u valëvit flamuri amerikan për nder të biznesmenit shqiptar. Kjo ceremoni simbolike, e cila u zhvillua në zyrën e kongresmenit Eliot Engel, erdhi pas nderimit që iu bë Destanit nga Kongresi Amerikan.

Engel u shpreh i lumtur dhe krenar për miqësinë mes SHBA-ve dhe Shqipërisë, duke i shprehur mirënjohje biznesmenit shqiptar.

Ndërsa Destani gjatë ceremonisë u shpreh: “Ky është një çmim dhe vlerësim që na nderon të gjithë ne shqiptarëve!"

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
Foto e ditës »
Article Logic
Execution time: 0.011688947677612
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-127148" }