Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:06 09-07-2018 Foto e ditës

Anija shqiptare “Butrinti” shpëton një gomone me 41 emigrantë në detin Egje. Mësohet se në gomone ndodheshin edhe 10 fëmijë dhe 7 gra, 2 prej të cilave shtatzënë.

Emigrantët ishin nisur nga brigjet e Çershmes në Turqi dhe do shkonin në  ishullin Kios në Greqi.

Anija "Butrinti" patrullon në kaudër të operacionit të NATO-s në Egje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
Foto e ditës »
Article Logic
Execution time: 0.011346101760864
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-127233" }