FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:42 20-07-2018 FOTO E DITËS Busti i Pjetër Arbnori

Ditën e djeshme është përuruar busti i ish-kryetarit të Kuvendit, Pjetër Arbnori. Busti i tij është vendsour përpara sallës së seancave plenare. Pjetër Arbnori ka qenë kryetar i parlamentit në vitet 1992 deri në vitin 1997.

Gjatë fjalës së tij në ceremoninë e përurimit të bustit të Arbnorit, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi u shpreh se Pjetër Abrnori mbetet njeri i dashurisë për njerëzit.

Në ceremonine përurimit të bustit morën pjesë familjarët, miqtë e tij si dhe kundërshtarët politikë. 

Busti është zbuluar nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ndërkohë një fjalim të shkurtër ka mbajtur edhe Besnik Mustafaj si mik i Pjetër Arbnorit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITES
FOTO E DITËS »
Article Logic
Execution time: 0.012823820114136
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-128475" }