Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:11 29-07-2018 Foto e ditës

Jahti më i madh në botë zbarkoi dje në Gjirin e Sarandës.

Lajmin e bëri  me dije vetë kryeministri Edi Rama përmes një postimi të publikuar në Instagram ku nuk fshehu dot entuziazmin, por nga ana tjetër nuk zbuloi pronësinë e këtij jahti.

Pas një kërkimi të thjeshtë duke u nisur nga pamjet, rezulton se jahti është në pronësi të oligarkut rus Andrey Melnichenko me vlerë një miliardë miliard dollarë.

Jahti është i gjatë 143 metra, i lartë 91 metra, më shumë dhe se statuja e lirisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITËS
»
Article Logic
Execution time: 0.0082738399505615
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-129471" }