Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:15 31-07-2018 Foto e ditës

Bashkia e Elbasanit ka marrë masat që të mbrojë qentë e rrugës, por mbi të gjitha të mbrojë shëndetin e qytetarëve. 

Është ngritur qendra për sterilizimin, vaksinimin dhe kujdesin ndaj qenve endacakë. 
Një grup pune i kryesuar nga veterinerët e bashkisë bën të mundur kapjen e qenve të rrugës dhe më pas vaksinimin dhe sterilizimin e tyre. 

Qendra e ngritur do të shërbejë edhe si qendër për strehimin e kafshëve endacake e cila në bashkëpunim edhe me shoqatat për mbrojtjen e kafshëve do të bëjë të mundur kujdesin ndaj tyre. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013451099395752
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-129676" }