Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:10 07-08-2018 Foto e ditës

Në këto temperatura të larta, ku termometri po arrin 40 gradë celcius, ka disa qytetarë që janë të detyruar të presin në stacionet e urbanëve për disa minuta. Vapa e bën më të vështirë qëndrimin, sidomos në orët e pikut, por në kryeqytet tashmë vjen një tjetër risi.

Kjo është zgjidhja që po ofrohet për qytetarët e kryeqytetit. Një ide smart por që efektet i ka të drejtpërdrejta tek qytetarët dhe përdoruesit e urbanëve. Një stacion urbani ku qytetarët mund të freskohen. Aty janë dy freskuese që punojnë pa ndalim e që synojnë që tua lehtësojnë qëndrimin në stacionet e urbanëve qytetarëve.

Freskueset në stacionet e urbanëve kanë nisur të instalohen duke filluar nga qendra e kryeqytetit e më pas pritet të shtrihet në të gjitha Tiranën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011270999908447
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-130365" }