Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:36 31-08-2018 Foto e ditës

Një veprim të rrallë kanë bërë dy mësues në Skrapar.

Donald Dervishi dhe Borsion Spaho po ndërtojnë një shkollë per fshatin e tyre.

Dy mësuesit nisën një fushatë për donacione pasi morën pjesën në një program televiziv, ndërsa tani shkolla është drejt përfundimit.

Sakaq, mësuesi i Letërsisë, Donald Dervishi për Newsbomb.al është shprehur se kanë në plan të ndërtojnë shkolla të tjera, e të hapin dritë jeshije për projekte më të mëdha.

Dëshira jonë e madhe është që pas ketij projekti, të hapet dritë jeshile edhe për projekte të tjera. Synimi është që të perqëndrohemi te ndërtimii i shkollave, që kanë nevoja emergjente për rindërtim nga themelet apo rikonstruksione të pjeshme apo të plota.”-shprehet Donaldi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012929916381836
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-132707" }