Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:11 01-09-2018 Foto e ditës

'Kulla e arnueme', quhet ndërtesa e mrekullueshme në Lezhë, të cilën biznesmeni i njohur Altin Prenga po e shndërron në një atraksion turistik të rrallë.

I kontaktuar nga newsbomb.al, Prenga është shprehur se kulla ndodhet pranë Mrizit të Zanave, një tjetër restorant i mrekullueshëm ku ai ka ditur të ndërthurë pjatat tradicionale me ato moderne.

Me ndihmën e dy arkitektëve të Plis Atelier, Briken Miloti e Ton Luli, Altini e ka kthyer kullën shumëvjeçare të të parëve të tij në një bujtinë të mrekullueshme për të pritur turistët vendas dhe të huaj.


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011041879653931
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-132807" }