Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:16 02-09-2018 Foto e ditës

Klodian Kamberi është studenti shqiptar, i cili është diplomuar si më i miri në Shkollën e Forcës Tokësore në Ankara, mes 1850 studentëve të tjerë.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, duke shkruar se e ardhmja e Forcave të Armatosura është e ndritur dhe në rrugë të mbarë.

Vetë Kamberi ka shkruar se diplomimi si " Oficeri Më i Mirë i Akademisë”, e bën të ndihet krenar pasi ka përfaqësuar Shqipërinë në mënyrën më të mirë të mundshme.

“Cdo gje qe kam arritur deri tani, ja dedikoj familjes sime . Fale mbeshtetjes dhe sakrificave te tyre jam ky qe jam sot . Une sot u diplomova nga Akademia e Forces Tokesore Turke (Turkish Military Academy)”, shkruan ai.

 Klodian Kamberi ka marrë edhe çmimin “Kadeti i huaj me i mire i vitit” në Turqi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011024951934814
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-132906" }